kleopaslogo

Update maatregelen coronavirus

KleopasO zwDe Kleopasgemeente is een betrokken wijkgemeente die trouw is aan Gods woord, waar Jezus Christus en Zijn verlossingswerk centraal staan en die gemeente wil zijn in deze tijd en wereld.

Waarom bleef U zo stil... Dacht U aan ons, misschien? Dat is geen vraag meer: JA, Hij dacht aan ons!

Update maatregelen coronavirus

UPDATE 23 maart 2020
Alle bijeenkomsten tot 1 juni 2020 zijn verboden. Dat geldt ook voor kerkdiensten. Het is wel mogelijk om online kerkdiensten te verzorgen. Kom daarbij alleen samen met de mensen die noodzakelijkerwijs aanwezig moeten zijn. Houd anderhalve meter afstand. 

UPDATE 22 maart 2020
PKN richtlijnen, viering op TV, #NietAlleen en veelgestelde vragen via deze link


Broeders en zusters van de Kleopasgemeente,

Naar aanleiding van de aangescherpte maatregelen in verband met het coronavirus geven we hierbij een update van de activiteiten in en door onze gemeente. Raadpleeg ook regelmatig deze website.

Evaluatie kerkdienst en hoe gaan we verder
De reacties op de kerkdienst van zondagochtend waren positief. Fijn om zo met elkaar verbonden te zijn in deze tijd. Mooi dat dit technisch mogelijk is.
Helaas kunnen we niet allemaal tegelijk kijken. Er zijn gelijktijdig 100 videolijnen beschikbaar, de rest heeft alleen audio. Maar je kunt natuurlijk ook op een later tijdstip op de dag kijken.

We zullen de morgendiensten de komende zondagen op dezelfde manier organiseren, tenzij er andere richtlijnen komen. En daar waar mogelijk zal onze wijkpredikant, ds. Van den Houten voorgaan. Het preekbeurtenrooster wordt aangepast. De middagdiensten vervallen gedurende deze periode. Voorbeden (voor uzelf, voor anderen, voor situaties dichtbij of ver weg) kunt u via het e-mail adres Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. aanvragen en indienen bij ds. Van den Houten.

En de Protestantse Kerk verzorgt in samenwerking met de EO de komende zondagen meditaties op televisie ter vervanging van de kerkdiensten die niet doorgaan. Deze worden uitgezonden op NPO2 om 9.20 uur.

Overige activiteiten

 • de clubs gaan niet door - we volgen het advies van de overheid m.b.t. de scholen;
 • alle bijeenkomsten door de week in kerkelijk centrum Emmaüs zijn stil gelegd (o.a. het moment van gebed);
 • het wel of niet bij elkaar komen van de Bijbelkringen, laten we over aan ieders eigen gevoel en verantwoordelijkheid;
 • de Alpha-cursus gaat niet door;
 • de inspiratieavond voor de kerkenraad op 18 maart t.b.v. het beleidsplan 2020-2024 wordt uitgesteld. Hoewel dit niet perse onder de nieuwe richtlijnen valt zijn we van mening dat we contacten de komende weken tot het hoognodige moeten beperken. Het is heel jammer, maar ons inziens op dit moment de enig juiste beslissing;
 • ook de opschoonactie in de wijk op 21 maart gaat op aangeven van Gemeente Ede en Landelijk Comité ‘Opschoondag’ niet door. Wellicht een idee om a.s. zaterdag vuil op te ruimen in eigen straat/buurt. Zeker voor de mensen die noodgedwongen thuis zitten;
 • de seniorenmiddag op 1 april is geannuleerd;
 • de vespers in de Stille Week blijven gepland staan, waarbij we er vanuit gaan dat deze waarschijnlijk zonder gemeenteleden worden gehouden en via de kerkomroep worden uitgezonden;
 • Passie 2020: de stille tocht is afgelast.

Moment van gebed

In plaats van het moment van gebed in kerkelijk centrum Emmaüs, willen we dagelijks bidden van 19.00 tot 19.15 uur – ieder op zijn of haar eigen plek. Op dat moment zijn we in gebed als leden van Kleopas met elkaar verbonden. Bid jij mee? Iedere dag van 19.00- 19.15 uur.
Voor meer informatie of gebedspunten, zie het artikel Moment van Gebed op de START pagina.

Meeleven met
Het is goed om elkaar praktisch bij te staan -waar dat nodig is- in deze tijd waarin het gewone leven zo ontregeld is. Maar het is ook goed om met elkaar mee te leven en elkaar te bemoedigen. Wanneer u pastorale vragen of problemen heeft kunt u onze wijkpredikant ds. N.W. van den Houten altijd bellen (0318-307321) of mailen (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

Ziekte
Maandag 16 maart kwam het bericht dat een test heeft uitgewezen dat ook één van onze gemeenteleden het coronavirus heeft opgelopen. Hij heeft de milde variant, waarmee volgens de minister president heel veel Nederlanders te maken gaan krijgen de komende tijd. We bidden voor hem en zijn vrouw dat ze beschermd mogen worden en dat hij mag herstellen.
Laten we vooral blijven bidden voor getroffenen en mensen die werken in de zorg en allen die betrokken zijn bij deze crisis.

Psalm 130

 

Vanuit het diepe duister
vind ik geen uitweg, HEER,
Ik schreeuw om redding; luister,
geef aandacht, reageer.
U kent mijn hele leven,
mijn zondige gedrag.
Toch wilt U ons vergeven.
Uw naam verdient ontzag!
Ik blijf de HEER verwachten,
mijn ziel kijkt uit naar Hem.
Zijn woord vult mijn gedachten;
ik hunker naar zijn stem.
De HEER laat van zich horen,
blijf hopen, Israël!
Eens zal de morgen gloren
van redding en herstel....

 

 

Omzien naar elkaar - Hulplijn Diaconie
Nu door het coronavirus onze maatschappij steeds meer verlamd raakt, willen wij als diakenen aan u/jou een oproep doen. LATEN WE OMZIEN NAAR ELKAAR!!
Kijk in je omgeving, in je buurt: wie kan ik helpen?
Bel eens wat vaker naar je oudere familieleden, je buurvrouw/buurman in de straat, degene naast wie je wel eens in de kerk zit... Stuur een kaartje of een Whats-app-bericht.
Wij zijn er ons van bewust dat niet iedereen een sociaal netwerk om zich heen heeft.
Daarom starten wij gedurende deze periode de Kleopas-hulplijn.
Op deze hulplijn kunnen mensen bellen voor praktische hulp, maar ook voor een praatje, een contact te maken, een vraag of wat ook maar nodig kan zijn (de praktische hulpdienst blijft hiernaast ook gewoon beschikbaar voor niet Corona gerichte hulpvragen). Ook mogen gemeenteleden hier hun hulp aanbieden (we zien al eigen initiatieven ontstaan waar wij heel blij mee zijn). Wel moet er bij gezegd worden dat we zullen doen wat in onze macht ligt en wat binnen de richtlijnen van de overheid mag en kan.

Aanspreekpunt voor deze hulplijn is diaken Annette de Jong, telefoonnummer 06 -12169243.
Zo hopen we gezamenlijk, in omzien naar elkaar, deze tijd door te komen onder de liefdevolle handen van onze God!

Collectes
Giften voor de collectes kunnen zoveel mogelijk worden gegeven via de GIVT-app of anders kunt u uw bijdrage overmaken via een bankoverschrijving of ideal of opsparen. Klik hier voor alle mogelijkheden.

Dag van gebed
Tot slot attenderen we iedereen graag nog op de dag van nationaal gebed a.s. woensdag 18 maart: www.nationaalgebed.nl.

We roepen jullie op tot gebed in deze situatie. Onderschat de kracht van gebed niet!

Met een hartelijke groet vol hoop en vertrouwen,
de kerkenraad

 

Broeders en zusters van de Kleopasgemeente,

Naar aanleiding van de aangescherpte maatregelen
in verband met het coronavirus geven we hierbij een update van de activiteiten in en door onze gemeente.
Raadpleeg ook regelmatig
www.kleopasgemeente.nl.


Evaluatie kerkdienst en hoe gaan we verder
De reacties op de kerkdienst van zondagochtend waren positief. Fijn om zo met elkaar verbonden te zijn in deze tijd. Mooi dat dit technisch mogelijk is.
Helaas kunnen we niet allemaal tegelijk kijken. Er zijn gelijktijdig 100 videolijnen beschikbaar, de rest heeft alleen audio. Maar je kunt natuurlijk ook op een later tijdstip op de dag kijken.

We zullen de morgendiensten de komende zondagen op dezelfde manier organiseren, tenzij er andere richtlijnen komen. En daar waar mogelijk zal onze wijkpredikant, ds. Van den Houten voorgaan. Het preekbeurtenrooster wordt aangepast. De middagdiensten vervallen gedurende deze periode. Voorbeden (voor uzelf, voor anderen, voor situaties dichtbij of ver weg) kunt u via e-mail aanvragen en indienen bij ds. Van den Houten.


En de Protestantse Kerk verzorgt in samenwerking met de EO de komende zondagen meditaties op televisie ter vervanging van de kerkdiensten die niet doorgaan. Deze worden uitgezonden op NPO2 om 9.20 uur.

Overige activiteiten

 • de clubs gaan niet door - we volgen het advies van de overheid m.b.t. de scholen;
 • alle bijeenkomsten door de week in kerkelijk centrum Emmaüs zijn stil gelegd (o.a. het moment van gebed);
 • het wel of niet bij elkaar komen van de Bijbelkringen, laten we over aan ieders eigen gevoel en verantwoordelijkheid;
 • de Alpha-cursus gaat niet door;
 • de inspiratieavond voor de kerkenraad op 18 maart t.b.v. het beleidsplan 2020-2024 wordt uitgesteld. Hoewel dit niet perse onder de nieuwe richtlijnen valt zijn we van mening dat we contacten de komende weken tot het hoognodige moeten beperken. Het is heel jammer, maar ons inziens op dit moment de enig juiste beslissing;
 • ook de opschoonactie in de wijk op 21 maart gaat op aangeven van Gemeente Ede en Landelijk Comité ‘Opschoondag’ niet door. Wellicht een idee om a.s. zaterdag vuil op te ruimen in eigen straat/buurt. Zeker voor de mensen die noodgedwongen thuis zitten;
 • de seniorenmiddag op 1 april is geannuleerd;
 • de vespers in de Stille Week blijven gepland staan, waarbij we er vanuit gaan dat deze waarschijnlijk zonder gemeenteleden worden gehouden en via de kerkomroep worden uitgezonden
 • Passie 2020: de stille tocht is afgelast.

Moment van gebed 
In plaats van het moment van gebed in kerkelijk centrum
Emmaüs, willen we dagelijks bidden van 19.00 tot 19.00 uur – ieder op zijn of haar eigen plek. Op dat moment zijn we in gebed als leden van Kleopas met elkaar verbonden.


Bid jij mee????  Iedere dag van 19.00- 19.15 uur.
Voor meer informatie of gebedspunten, zie www.kleopasgemeente.nl.

Meeleven met

Het is goed om elkaar praktisch bij te staan -waar dat nodig is- in deze tijd waarin het gewone leven zo ontregeld is. Maar het is ook goed om met elkaar mee te leven en elkaar te bemoedigen. Wanneer u pastorale vragen of problemen heeft kunt u onze wijkpredikant ds. N.W. van den Houten altijd bellen (0318-307321) of mailen (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

Ziekte

Maandag 16 maart kwam het bericht dat een test heeft uitgewezen dat ook één van onze gemeenteleden het coronavirus heeft opgelopen. Hij heeft de milde variant, waarmee volgens de minister president heel veel Nederlanders te maken gaan krijgen de komende tijd. We bidden voor hem en zijn vrouw dat ze beschermd mogen worden en dat hij mag herstellen.
Laten we vooral blijven bidden voor getroffenen en mensen die werken in de zorg en allen die betrokken zijn bij deze crisis.

 

Psalm 130

Vanuit het diepe duister                                 Ik blijf de HEER verwachten,

vind ik geen uitweg, HEER.                          mijn ziel kijkt uit naar Hem.

Ik schreeuw om redding; luister,                   Zijn woord vult mijn gedachten;

geef aandacht, reageer.                                 ik hunker naar zijn stem.

U kent mijn hele leven,                                  De HEER laat van zich horen,

mijn zondige gedrag.                                      blijf hopen, Israël!

Toch wilt U ons vergeven.                             Eens zal de morgen gloren

Uw naam verdient ontzag!                             van redding en herstel.

Omzien naar elkaar - Hulplijn Diaconie
Nu door het coronavirus onze maatschappij steeds meer verlamd raakt, willen wij als diakenen aan u/jou een oproep doen. LATEN WE OMZIEN NAAR ELKAAR!!
Kijk in je omgeving, in je buurt: wie kan ik helpen?
Bel eens wat vaker naar je oudere familieleden, je buurvrouw/buurman in de straat, degene naast wie je wel eens in de kerk zit... Stuur een kaartje of een Whats-app-bericht.
Wij zijn er ons van bewust dat niet iedereen een sociaal netwerk om zich heen heeft.
Daarom starten wij gedurende deze periode de Kleopas-hulplijn.
Op deze hulplijn kunnen mensen bellen voor praktische hulp, maar ook voor een praatje, een contact te maken, een vraag of wat ook maar nodig kan zijn (de praktische hulpdienst blijft hiernaast ook gewoon beschikbaar voor niet Corona gerichte hulpvragen). Ook mogen gemeenteleden hier hun hulp aanbieden (we zien al eigen initiatieven ontstaan waar wij heel blij mee zijn). Wel moet er bij gezegd worden dat we zullen doen wat in onze macht ligt en wat binnen de richtlijnen van de overheid mag en kan. Aanspreekpunt voor deze hulplijn is diaken Annette de Jong, telefoonnummer 06 -12169243.
Zo hopen we gezamenlijk, in omzien naar elkaar, deze tijd door te komen onder de liefdevolle handen van onze God!

Collectes
Giften voor de collectes kunnen zoveel mogelijk worden gegeven via de GIVT-app of anders kunt u uw bijdrage overmaken op de bankrekening van de Diaconie NL09 RABO 0373 7369 16 en van het College van Kerkrentmeesters NL03 RABO 0373 7185 94 onder vermelding van collecte kerkdienst. Heeft u / heb jij de GIVT-app nog niet geïnstalleerd? Raadpleeg de instructie op
www.kleopasgemeente.nl.

U kunt uw collectebonnen voor deze diensten ook opsparen om vervolgens, tijdens het eerst mogelijke kerkbezoek, uw gaven tegelijk in de collectezak te doen. De bedragen die bij de Diaconie worden ontvangen, zullen evenredig worden verdeeld over de collectedoelen van de weken waarin gewone kerkdiensten niet mogelijk waren.

Dag van gebed
Tot slot attenderen we iedereen graag nog op de dag van nationaal gebed a.s. woensdag 18 maart: www.nationaalgebed.nl.

We roepen jullie op tot gebed in deze situatie. Onderschat de kracht van gebed niet!

Met een hartelijke groet vol hoop en vertrouwen,
de kerkenraad